O Windowsie Vista

 

Tajemnica wytrwałości systemu Windows Vista na przestrzeni lat

Bez względu na ogromną niechęć jaką wzbudził wśród obiorców Windows Vista - był to po prawdzie jeden z jego lepszych systemów. Być może wywołane było to zastąpieniem przez niego uwielbianego przez tyle lat systemu Windows XP. Vista przez lata znalazła sobie zarówno rzesze fanów, którzy bez względu na krytykę trwali przy niej wiernie - jak i osoby, które jak najszybciej o niej zapomniały po wejściu nowego systemu.
 

Instalacja systemu

Zaraz po zakupie nowego komputera tym, od czego musimy zacząć jest instalacja systemu. Bez tego nie będziemy mogli rozpocząć jego użytkowania. Do napędu komputera należy włożyć płytę na której znajduję się nowy system - np. Windows 10.

Następnie rozpocznie się instalacja, w trakcie której będziemy mogli wybrać niektóre preferencje - jak np. język naszego systemu, format godziny i klawiaturę. Potem pozostaje wpisanie klucza instalacji i zaakceptowanie licencji bez której nie będziemy mogli przejść dalej. Sama instalacja może trochę potrwać, a po jej zakończeniu komputer sam zrestartuje się i włączy ponownie.

 

Porównanie Visty z innymi systemami

Opinie na temat systemu Windows Vista są podzielone. Niektórzy widzą w nim tylko wady, a dla innych jest to jeden z najlepszych i najbardziej niedocenionych dzieł Windowsa. Trzeba jednak przyznać, że Windows 7, który przyszedł po nim spotkał się z o wiele lepszym odbiorem użytkowników. Uplasował się na drugiej pozycji jeżeli chodzi o ulubione systemy - zaraz za Windowsem XP. Powstały później Windows 8 był kolejną próbą unowocześnienia, która nie została zbyt dobrze przyjęta - modyfikacja interfejsu wywołała niechęć osób przyzwyczajonych do czegoś zupełnie innego. I w końcu ostatni z systemów - Windows 10 stał się pewną formą kompromisu ze strony twórców, którzy utworzyli coś, co powinno odpowiadać każdemu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w naszym artykule Windows XP czy Vista?